Potahové látky

Láska na první dotek

Čalounění židlí již dávno neplní pouze estetickou úlohu. Může totiž významně ovlivnit celkový komfort sezení a podstatně zvýšit životnost židle. Potahové materiály proto pečlivě vybíráme a hodnotíme jejich složení i vlastnosti pro konkrétní aplikace v praxi.

Na čalounění našich židlí nabízíme opravdu širokou paletu certifikovaných materiálů různých designů a barev, ale především s rozličnými funkčními vlastnostmi, které definují vhodnost židle ke konkrétnímu účelu. Kvalita potahové látky určuje míru její odolnosti vůči prodření, stálobarevnost, prodyšnost, pevnost nebo třeba pružnost i způsob údržby.

Naprostá většina potahových materiálů v nabídce Alba je certifikovaná podle Standardu 100 od OEKO-TEX®, který potvrzuje jejich bezpečnost a nezávadnost ve všech fázích zpracování.

Pomůžeme vám vybrat ten nejlepší povrch pro vaši židli

Moc dobře víme, že výběr správného materiálu může být bez notné dávky zkušeností oříšek. Jednotlivé látky se liší v mnoha parametrech, a proto výběr potahu na židli do kanceláře bude zcela jiný než do zdravotnického zařízení, do náročného směnného provozu nebo hotelové lobby. Které vlastnosti jsou tedy u potahových látek klíčové?

Jak dlouho potah židle vydrží? Sledujte odolnost látky proti prodření

Neustálé usedání a vstávání ze židle i změny poloh při sezení působí opakované tření s povrchem sedáku nebo opěráku. Čím je materiál čalounění kvalitnější, tím déle těmto oděrům v praxi odolá. Látky v naší nabídce proto označujeme stupněm odolnosti vůči prodření.

Stupeň odolnosti je vyjádřený počtem cyklů Martindale, přičemž čím vyšší počet cyklů látka při testech získá, tím kvalitnější a odolnější je. Většina látek, kterými naše židle čalouníme, má hodnotu Martindale alespoň 100 000 cyklů, a jsou tak vhodné i do velmi náročných provozů.

Co je test oděru Martindale 

Standardizovaná metoda sloužící k testování mechanické oděruvzdornosti textilií. Testovaná látka se vloží napnutá do stroje Martindale, ve kterém je třena plstěným kotoučem, jenž rotací a tlakem působí na povrch látky.

15 000 – 30 000 cyklů: dostatečná odolnost pro nábytek do domácností 

30 000 – 60 000 cyklů: nábytek do komerčních prostor, jako jsou restaurace nebo hotely

100 000 a více cyklů: vysoce zatěžovaný nábytek do míst s vysokou fluktuací osob nebo náročným provozem 

Světlem i třením látky blednou. Vysoká stálobarevnost ochrání odstín 

  

K výrobě židlí ALBA přistupujeme s velkou pečlivostí, aby zákazníkům po dlouhé roky nejen dobře sloužily, ale i skvěle vypadaly. Pečlivě se tedy věnujeme všem fázím od návrhu až po samotnou výrobu, čalounění nevyjímaje. K čalounění židlí ALBA nabízíme skutečně široký výběr stálobarevných materiálů.

Barevná stálost látek na světle je podle normy ISO 105 – B02:1999 hodnocena na stupnici 1 až 8 a při hodnocení se zjišťuje vliv působení umělého světelného zdroje na daný materiál. Naprostá většina námi nabízených látek dosahuje hodnoty stálobarevnosti 5 nebo 6, což značí vysoce odolné látky vhodné i do prostor s velkým množstvím denního světla.

Od látky přes semiš až po prémiovou kůži

Širokým výběrem certifikovaných, zdravotně nezávadných a velmi odolných látek uspokojujeme rozličný a mnohdy náročný vkus našich zákazníků. Nabízíme nejen řadu textilií z polyesterových vláken (některé s příměsí bavlny), ale také z PVC, PES (koženka) a pro nejnáročnější zákazníky prémiovou kůži.

Výběr našich látek odráží nejen aktuální interiérové trendy, ale reaguje i na odlišná očekávání a potřeby zákazníků. Proto náš vzorník obsahuje klasické hladké textilní látky, ale také materiály s výraznou texturou nebo jemný a na dotek velmi příjemný semiš. Umíme nabídnout také povrchy s vodoodpudivou, antialergenní, virucidní nebo speciální bakteriostatickou úpravou, zabraňující množení bakterií.

Bezkonkurenčně odolný polyester v mnoha atraktivních vzorech

Vynikající vlastností polyesterových tkanin je především snadná údržba a opravdu vysoká stálobarevnost. Polyester je navíc pevný, pružný a některé jeho varianty mohou být i samonosné, takže se v praxi méně mačká a zachovává si svůj tvar i při dlouhodobém a náročném používání. Samotný výběr designu je pak nejčastěji otázkou individuálních preferencí.

PVC nabízí luxusní vzhled kůže za zlomek ceny

Kvalitní koženky z polyvinylchloridu jsou skvělou volbou do zdravotnických zařízení. Vedle nižších pořizovacích nákladů oproti kůži je jejich výhodou především snadná hygienická údržba, částečná voděodolnost i speciální antistatická povrchová úprava, která zvyšuje odolnost proti biologickému znečištění.

Kožená elegance a styl na dlouhé roky  

Prémiová kůže poskytuje při sezení neskutečně vysoký komfort, který se časem díky změkčení kůže ještě zvýší. S věkem kůže získá i osobitou patinu, která jí dodá jedinečný vzhled a dělá z ní vkusný materiál nejen do kanceláří. Díky snadné údržbě totiž nachází uplatnění i v místech s velkým provozem nebo třeba v domácnostech s dětmi.

Poradíme si i s netradičními požadavky

Víme, že někdy ani ta nejširší nabídka materiálů nemusí být dostatečná. Potřebuje vaše firma jedinečnou barevnou kombinaci čalounění? Nebo máte zcela jinou představu o materiálu, který jste však nenašli v naší nabídce? Ozvěte se nám a my ve spolupráci s naší rozsáhlou sítí dodavatelů najdeme nejvhodnější řešení přímo pro vás.